TR - EN

New York Mount Sinai Hastanesi Nöroloji Bölümünde Doktora Sonrası Araştırmacı

The Estelle and Daniel Maggin Department of Neurology at Icahn School of Medicine at Mount Sinai New York bünyesinde görev almak üzere biyomedikal mühendisliği veya uygulamalı matematik alanlarında doktora yapmış bir doktora sonrası araştırmacı  aramaktayız. Adayların fMRI, EEG-fMRI ve diffusion MRI kayıt ve analizi konusunda tecrübeye ve güçlü programlama bilgisine sahip olması (C/C++ & özellikle MATLAB, Presentation) gerekmektedir. Modelleme ve Graf teorisi konularındaki tecrübe de tercih sebebi olacaktır.

Hess Center for Science and Medicine at Mount Sinai, 1.5 Tesla, 3.0 Tesla, integrated MR/PET, PET/CT ve 7.0 Tesla Human MRI'a sahip olup, mühendislik, sinirbilimleri, tıp, kimya, fizik ve biyoloji geçmişine sahip araştırmacılara interdisipliner bir çalışma ortamı sunmakta ve Manhattan'da Central Park'ın yanında bulunmaktadır. Kabul edilecek kişinin, çeşitli nöroloji hastalarından elde edilen/edilecek fMRI ve DTI datasının analizinde real-time fMRI, PET, EEG, fNIRS ve rehabilitasyon çalışmaları yürüten klinisyen ve araştırmacılarla birlikte çalışması beklenmektedir.

Doktorasını Fizik ya da biyomedikal mühendisliği dışındaki diğer mühendislik alanlarında yapmış ve MRI image processing çalışmış/yeterli programlama bilgi/tecrübesine sahip araştırmacılar da bu pozisyona başvurabilir.

İlgilenen adayların, İngilizce yazılmış bir motivasyon mektubu ve özgeçmişlerini
korhan.buyukturkoglu@medizin.uni-tuebingen.de
adresine yollamaları rica olunur.

Teşekkürler, iyiçalışmalar.

Korhan Büyüktürkoğlu, Ph.D.